Згідно Програми ООН, за підтримки Європейського Союзу у рамках реалізації проєкту «Підтримка Євросоюзом сходу України – відновлення, зміцнення миру та урядування» на базі Навчально-наукового центру професійно-технічної освіти Національної академії педагогічних наук України з 18.10.2021 по 23.10.2021 здійснювалось підвищення кваліфікації працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти Донецької та Луганської областей за професією «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів».
Заступник директора з навчально-виробничої роботи Леонід Баліцький презентував діяльність закладу освіти в умовах сьогодення, та ознайомив учасників з програмою стажування.
Заняття почав викладач спецдисциплін Андрій Волошин. Він ознайомив слухачів з електронними системами керування роботою двигунів за стандартом OBDI,OBDII,EOBD, розповів про засоби та способи діагностування системи керування двигуном, а також детально висвітлив такі теми, як: будова ходової частини автомобіля та типи підвісок, засоби контролю технічного стану ходової частини автомобіля, технологія регулювання кутів геометрії коліс, будову та види акумуляторних батарей, системи пуску двигуна, будову системи освітлення сучасного автомобіля, контроль та регулювання світла фар, засоби контролю технічного стану АКБ, системи пуску та системи освітлення автомобілів.
В сучасно обладнаній майстерні закладу теорію закріпили практикою, яку проводив майстер виробничого навчання Анатолій Ляшук. Слухачі побували на його майстер-класі з визначення технічного стану та параметрів елементів електронних систем керування двигуном за допомогою мотор-тестера FSA-500, а також виконували діагностування джерел струму та системи пуску двигуна за допомогою мотор-тестера FSA -500, тестера акумуляторних батарей TRISCO IBA - 300. На практичному занятті учасники стажування разом з майстром виробничого навчання Анатолієм Ляшуком виконали діагностику ходової частини автомобіля. Також переглянули майстер-клас та спробували власноруч виконати регулювання кутів встановлення коліс автомобіля, за допомогою спеціалізованого стенду НРА С 880.
Слухачі переглянули майстер-класи від майстра виробничого навчання Віталія Лемішко з визначення технічного стану системи живлення дизельного двигуна, та з виконання перевірки та регулювання світла фар за допомогою спеціалізованого стенду PH2066/D/L2 OMA.
Далі слухачів ознайомили з сучасною малярною майстернею, де на них чекав приємний сюрприз. Всі були в захваті від результатів роботи майстерні, їх можна було переглянути, а ще цікавою несподіванкою була зустріч з Ігорем Скузом, випускником закладу — автогонщиком, чемпіоном України з автоперегонів, багаторазовим призером міжнародних змагань, таких як ETCC, 24 hours Dubai та інших.
Останній день стажування педагогічних працівників професійно-технічної освіти Донецької та Луганської областей почався, як завжди, з теорії. Андрій Волошин, викладач спецдисциплін ознайомив учасників з будовою та роботою системи клімат-контролю автомобіля. Також розглянули будову та класифікацію шин та дисків коліс автомобіля. Слухачі дуже вдячні Андрію Волошину за години навчання. Це було дуже цікаво, професійно, пізнавально. Викладач високого рівня, і просто чудова людина – так відгукнулися слухачі про Андрія Волошина.
На практичному занятті разом з майстром виробничого навчання Анатолієм Ляшуком виконували діагностування та обслуговування системи клімат-контролю автомобіля за допомогою стенду Robinair AC690PRO. Майстер - професіонал своєї справи! Велике спасибі. Це вже про Анатолія Ляшука.
Майстер-клас з виконання шино-монтажних робіт провів майстер виробничого навчання Віталій Лемішко. Теж дуже досвідчений спеціаліст, є чому повчитися. Слухачі щиросердно дякували Віталію Лемішку. На останок, відбулася екскурсія на підприємство "Українська автомобільна корпорація". Всі учасники задоволені побаченим, вражені новітніми технологіями, та вдячні організаторам, всім його працівникам на чолі з директором Дмитром Гоменюком.
І от, нарешті насичена і цікава програма вичерпана. Сертифікати вручають директор закладу Дмитро Гоменюк та його заступник Леонід Баліцький. А далі фотосесія на пам'ять.
Та робота зі стажування слухачів продовжується і вдосконалюється. Адже з 25.10.2021 р. починається підвищення кваліфікації для групи працівників професійно-технічної освіти Херсонської та Запорізької областей.