Вже 22 роки 9 листопада в нашій державі відзначають День української писемності та мови. Це свято стало офіційним у 1997 році, та історія його древня, як і сама українська мова.
Щорічно, у цей день, 9 листопада, відбувається урочисте покладання квітів до пам’ятникa Нестора-літописця. Також з 2000 року існує надзвичайно цікава традиція всеукраїнського масштабу – «радіодиктант». По Українському радіо у цей день проводять диктант, у якому можуть взяти учать всі бажаючі.
Також 9 листопада щорічно стартує конкурс Петра Яцика, в якому за першість змагаються знавці української мови з усього світу, а кількість учасників вимірюється у мільйонах.
Про історію виникнення свята розповіли здобувачі освіти груп П-32 та П-35.
Цьогорічний захід до Дня мови і писемності не був схожий на свято, бо шлях нашої мови цього часу починається важкий, усіяний колючими тернами.
За часів царизму наша мова витримала 48 офіційних заборон! Подібного не знає історія жодної мови, жодної держави. А повний перелік «хронік нищення української мови» налічує понад 280 документів, в яких всіляко принижували нашу мову та культуру.
Здобувачі освіти групи П-13 разом з класним керівником Мойсеєнко Л. М. підготували сумний список дат, кожна з яких могла стати останньою в українській Здобувачам освітиісторії.
Але рідна мова – вистояла! Тепер вона – державна мова, а Україна та її культура святкують сьогодні своє відродження.